НАЗВА ПОСЛУГИ Встановлення статусу учасника бойових дій, видача посвідчення

СУБ’ЄКТ НАДАННЯ   Центр надання адміністративних послуг Фонтанської сільської ради
ОПИС ПОСЛУГИ  Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини. Для отримання статусу учасника бойових дій командир (начальник) військової частини (органу, підрозділу) або інший керівник підприємства, установи та організації, або безпосередньо сам учасник має звернутись до комісії, утвореної при відповідному державному органі, з необхідними документами.

СТРОК НАДАННЯ    30 календарних днів

ПЛАТНІСТЬ ПОСЛУГИ      Безоплатно

1. Заява про видачу посвідчення (довільної форми).

2. Фотокартка (кольорова) 3х4 см.

3. Копія паспорта громадянина України або документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, або особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

4. Довідка органів, які згідно із Законом України “Про боротьбу з тероризмом” визначені суб’єктами, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом, про період безпосереднього виконання особою бойових завдань в районах проведення антитерористичної операції у взаємодії із ЗСУ, МВС, Національною поліцією, Національною гвардією, СБУ та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями.

5. Витяг з наказу Антитерористичного центру при СБУ про залучення особи до проведення антитерористичної операції.

6. У разі відсутності документів, зазначених у 4 та 5 пунктах, подаються (лише для осіб, які у період до 23 лютого 2018 року брали участь в антитерористичній операції у складі добровольчих формувань):

1) для осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції:

– засвідчені нотаріально свідчення (заяви) не менше ніж трьох свідків про період безпосередньої участі особи у виконанні завдань в районах проведення антитерористичної операції (оригінали);

– копії посвідчень свідків (учасники бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни) та довідок про їх участь в антитерористичній операції за період, про який вони свідчать.

2) для осіб, які отримали поранення, контузії, каліцтва:

– засвідчені нотаріально свідчення (заяви) не менше ніж двох свідків про період безпосередньої участі такої особи у виконанні завдань в районах проведення антитерористичної операції (оригінали);

– копії посвідчень свідків (учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни) та довідок про їх участь в антитерористичній операції за період, про який вони свідчать;

– медичні документи, що підтверджують отримання особою поранення, контузії, каліцтва під час безпосереднього залучення до виконання завдань антитерористичної операції. УВАГА!!! До уваги беруться свідчення (заяви) осіб, яким встановлено статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та/або статус особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

7. Особи, яким було надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 13 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, але після повторного огляду МСЕК не встановлено інвалідність, набувають статусу учасника бойових дій за спрощеним порядком на підставі (але не виключно):

1) копії посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;

2) копії витягу з наказу Антитерористичного центру при СБУ про залучення особи до проведення антитерористичної операції.