Центр надання

адміністративних послуг

Фонтаньскої сільської ради

(048)796-18-64 с.Крижанівка
(048)753-65-94 с.Фонтанка
(094)924-33-71 с.Н.Дофінівка
(048)750-20-79 с.Олександрівка

Відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської ОДА.

Ключовим питання, яке розглянуто сьогодні на позачерговому позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської ОДА, яке пройшло під головуванням голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького, стало можливе виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021/2022 років.

Щодо загрози зриву опалювального сезону у закладах соціальної сфери та бюджетних установах членам комісії доповів директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Антон Шалигало.

«Сьогодні всі занепокоєні ситуацією, яка склалась із газозабезпеченням бюджетних установ та закладів соціальної сфери Одеської області у поточному році. На виконання Закону України «Про ринок природного газу» з початку 2021 року бюджетними установами та закладами соціальної сфери області укладені договори на послуги з розподілу та постачання природного газу. Визначення постачальників послуг проводились у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», за результатами укладені відповідні угоди терміном до 31 грудня 2021 року. Відповідно до умов зазначених договорів вартість послуг з газопостачання становила в середньому 11,5 грн/куб.м, (без ПДВ)» — поінформував Антон Шалигайло.

У зв’язку з підвищенням ринкової вартості оптової закупівлі природного газу постачальники послуг не можуть виконувати контрактні умови, а бюджетні установи та заклади соціальної сфери, у свою чергу, не можуть сплачувати завищену в рази вартість послуг, сьогодні постачальниками пропонуються ринкові ціни на послуги з газопостачання на рівні 40 грн/куб.м.

«В Меморандумі про взаємопорозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років від 30 вересня 2021 року, який підписали Премьєр-міністр України, голова правління НАК «Нафтогаз України» та Палата місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад, прописані дії щодо забезпечення протягом опалювального періоду 2021/2022 років безперервного надання в населених пунктах України послуг з тепло- та газопостачання» — нагадав учасникам засідання директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Антон Шалигало.

Але, за словами Антона Шалигайла, на даний час до бюджетних установ та закладів соціальної сфери від постачальників послуг надходять числені листи з попередженням про припинення постачання послуг газопостачання та розірвання договорів про надання відповідних послуг.

То ж на його думку, враховуючи те, що у стислі терміни бюджетні установи та заклади соціальної сфери не встигнуть оформити нові договірні відносини (не мають відповідних бюджетних асигнувань сплачувати за підвищеними цінами), такі заклади можуть залишитись без постачальників послуг, що призведе до їх відключення від газопостачання.

«За інформацією АТ «Одесагаз» станом на 01.10.2021 попереджено про відключення від газопостачання у зв’язку з відсутністью договору з постачальником природного газу або у зв’язку з ініціюванням з боку постачальників відключення від газопостачання 221 установу» — сказав Антон Шалигайло.

Враховуючи, що наведені обставини можуть призвести до зриву опалювального сезону та як наслідок до соціального невдоволення серед мешканців області, а у разі різкого зниження температурного режиму навколишнього середовища і до надзвичайної ситуації, вважаємо за необхідне розглянути питання відсутності природного газу у бюджетних установах та закладах соціальної сфери області на найближчому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації.

«За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила ситуацію щодо непостачання газу на об’єкти бюджетних установ протягом осінньо-зимового періоду 2021/2022 років, подальшою загрозою життю та здоров’ю населення області, завдання значних матеріальних збитків, відповідно до пункту 24 частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України, ВИЗНАЧИТИ ЯК ЗАГРОЗУ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ та ПОПЕРЕДНЬО КЛАСИФІКУВАТИ — ЯК НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РІВНЯ» — зазначив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Комісією ТЕБ доручено Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами облдержадміністрації спільно з Департаментом систем життєзабезпечення та енергоефективності облдержадміністрації та Головним управлінням ДСНС України в Одеській області звернутися до ДСНС України стосовно прийняття остаточного рішення щодо визначення рівня зазначеної надзвичайної ситуації.